Інформація про сертифікацію

Первинна сертифікація

  Характеристики рівнів системи сертифікації IPMA 4-LC

Система сертифікації IPMA 4-LC включає чотири рівні – A, B, C і D. Нижче подано визначення рівнів:

  • Рівень A: кандидат здатний керувати іншими людьми в проектах високої складності протягом всього життєвого циклу на стратегічному рівні.  Це визначення також використовується для областей управління портфелями і програмами.
  • Рівень B: кандидат здатний керувати іншими людьми в проектах певного (середнього) рівня складності протягом всього життєвого циклу. Це визначення також використовується для областей управління портфелями і програмами.
  • Рівень C: кандидат здатний управляти іншими людьми в проектах обмеженою (низької) складності протягом всього життєвого циклу за допомогою застосування знань / теорії з усіх відповідних областях компетентності.
  • Рівень D: кандидат має знання у всіх відповідних областях компетентності.

Система сертифікації IPMA 4-L-C включає три області – управління проектами, програмами і портфелями.  Область управління проектами включає 4 рівня (A, B, C і D); галузі управління програмами та управління портфелями – тільки по 2-ом рівням (A і B).  Таким чином, система сертифікації IPMA 4-L-C включає 8 профілів, які показані нижче:

Таблиця 1.Профилі системи сертифікації IPMA 4-L-C

                        Область управлення
Проект Програма Портфель
Рівень Рівень A

IPMA

Сертифікований директор проектів Сертифікований директор програм Сертифікований директор портфелів
Рівень B IPMA Сертифікований управляючий проектами Сертифікований управляючий програмами Сертифікований управляючий  портфелями
Рівень C IPMA Сертифікований професіонал по управленню проектами
Рівень D

IPMA

Сертифікований спеціаліст по управлінню проектами

У таблиці нижче представлені описи ролей і критерії допуску для кожного з профілів:

Таблиця 2. Ролі та критерії допуску проектних менеджерів до сертифікації IPMA 4-L-C

Рівень і  область управління Опис ролей Критерії допуску
Рівень A IPMA
Рівень: Рівень A IPMA Область: Управління проектами Роль: сертифікований директор проектів Діє на стратегічному рівні в рамках дуже складного проекту.  Відповідає за дуже складний проект, який має стратегічне значення для організації. Кандидат повинен довести, що за останні 12 років: мінімум протягом 5 років пропрацював в управлінні проектами на відповідальній керівній посаді в дуже складних проектах, з них, щонайменше, 3 роки – на стратегічному рівні.
Рівень: Рівень A IPMA Область: Управління програмами Роль: сертифікований директор програм Діє на стратегічному рівні в дуже складних програмах.  Відповідає за дуже складну програму, що має стратегічне значення для організації Кандидат повинен довести, що за останні 12 років: мінімум протягом 5 років пропрацював в управлінні програмами на відповідальній керівній посаді в дуже складних програмах на стратегічному рівні;  або мінімум протягом 4 років пропрацював в якості менеджера програми на відповідальній керівній посаді в дуже складних програмах;  і мінімум протягом 3 років пропрацював в якості менеджера проектів на відповідальній керівній посаді в дуже складних проектах на стратегічному рівні.
Рівень: Рівень A IPMA Область: Управління портфелями проектів Роль: сертифікований директор портфелів проектів Діє на стратегічному рівні в рамках дуже складного портфеля.  Відповідає за дуже складний портфель, який має стратегічне значення для організації. Кандидат повинен довести, що за останні 12 років: мінімум протягом 5 років брав участь в управлінні портфелями проектів на відповідальній керівній посаді в дуже складних портфелях на стратегічному рівні;  або мінімум протягом 4 років пропрацював в управлінні портфелями проектів на відповідальній керівній посаді в дуже складних проектах на стратегічному рівні;  і мінімум протягом 3 років пропрацював як менеджер проектів або менеджер програм на відповідальній керівній посаді, керуючи дуже складними проектами на стратегічному рівні.
Рівень B IPMA
Рівень: Рівень B IPMA Область: Управління проектами Роль: сертифікований керуючий проектами Відповідає за складні проекти. Кандидат повинен довести, що за останні 8 років: мінімум протягом 5 років пропрацював в якості менеджера проекту, з яких протягом, щонайменше, 3 років займав керівну посаду і керував складними проектами.  При відповідному обґрунтуванні термін розглянутого досвіду може бути збільшений на 4 роки.
Рівень: Рівень B IPMA Область: Управління програмами Роль: сертифікований керуючий програмами Працює в складних програмах.  Відповідає за складні програми. Кандидат повинен довести, що за останні 8 років: мінімум протягом 5 років пропрацював в управлінні програмами, з яких протягом, щонайменше, 3 років займав керівну посаду і керував складними програмами.  При відповідному обґрунтуванні термін розглянутого досвіду може бути збільшений на 4 роки.
Рівень: Рівень B IPMA Область: Управління портфелями проектів Роль: сертифікований керуючий портфелями проектів Працює в складних портфелях проектів.  Відповідає за складні портфелі проектів. Кандидат повинен довести, що за останні 8 років: мінімум протягом 5 років пропрацював в управлінні портфелями проектів, з яких протягом, щонайменше, 3 років займав керівну посаду і керував складними портфелями.  При відповідному обґрунтуванні термін розглянутого досвіду може бути збільшений на 4 роки.
Рівень C IPMA
Рівень: Рівень C IPMA Область: Управління проектами Роль: сертифікований професіонал з управління проектами.  Працює в проектах середньої складності.  Відповідає за проект середньої складності. Кандидат повинен довести, що за останні 6 років: мінімум протягом 3 років пропрацював на відповідальній керівній посаді на проектах середньої складності;  або мінімум протягом 3 років пропрацював на відповідальній керівній посаді, допомагаючи менеджеру складних проектів.  При відповідному обґрунтуванні термін розглянутого досвіду може бути збільшений на 4 роки.
Рівень D IPMA
Рівень: Рівень D IPMA Область: Управління проектами Роль: сертифікований фахівець з управління проектами Знання елементів компетентності в управлінні проектами.  Має великі знання в управлінні проектами і вміє працювати в команді проекту. Досвід роботи не потрібно.