Ресертифікація

Сертифікаційний орган забезпечує, щоб термін дії сертифіката для всіх рівнів і областей сертифікації становив 5 років після початкової сертифікації, після закінчення якого володар сертифіката може пройти ресертифікацію.  Ініціювати процес ресертифікації повинен володар сертифіката, заповнивши заявку – максимум за 6 місяців до закінчення терміну дії сертифіката.  При відповідному обґрунтуванні сертифікаційний орган може продовжити термін дії сертифіката на 12 місяців після закінчення терміну його дії.  У таблиці нижче представлені вимоги для різних рівнів сертифікації:

  Рівень A Рівень B Рівень C Рівень D
Досвід роботи в області, який повинен продемонструвати заявник Мінімум 30 місяців досвіду роботи за 5-річний період Не застосовується
комплексність Не застосовується
Керував іншими людьми Керував іншими людьми Не застосовується
Мінімум 35 годин професійного розвитку в рік (175 годин всього) з дати останньої сертифікації або ресертифікації

Таблиця 1. Критерії ресертифікації для рівнів A, B, C і D

Послідовність кроків процесу ресертифікації
 1. Заявник повинен підготувати документи для допуску до ресертифікації.
 2. Сертифікаційний орган приймає заявку і ініціює процес. ресертифікації. Заявник заповнює документи для проходження сертифікації.
 3. Сертифікаційний орган перевіряє кандидата на відповідність критеріям і приймає рішення про його допуск до ресертифікації.
 4. Сертифікаційний орган документує своє рішення і інформує про нього кандидата.
 5. Сертифікаційний орган призначає дату проведення ресертифікації.
 6. Кандидат оплачує сертифікацію, згідно з курсом НБУ на поточну дату.
 7. Кандидат проходить процедуру ресертифікації.
 8. Сертифікаційне орган проводить оцінку кандидата.
 9. Вручення сертифікату.

Примітка:

Заявник – людина, яка подала заявку на проходження процесу ресертифікації.

Кандидат – людина, яка виконала вхідні вимоги для проведення процесу ресертифікації.

Оцінка ресертифікація

Якщо володар сертифіката не наведе заявку на ресертифікацію в обумовлений період, йому потрібно буде повторно пройти процес початкової сертифікації.

В результаті оцінки можуть бути отримані наступні результати:

 • термін дії сертифіката продовжено без інтерв’ю;
 • термін дії сертифіката продовжено після отримання достатніх доказів в процесі додаткових дій (інтерв’ю, розгляд рекомендацій, аналіз скарг і додаткової інформації, отриманої від заявника після відповідного запиту);

відмова продовжити термін дії сертифіката внаслідок незадовільних результатів інтерв’ю та / або недостатності доказів, отриманих в результаті додаткових дій.

Якщо рекомендовано відмовити в продовженні терміну дії сертифіката, ця рекомендація повинна супроводжуватися пояснює документацією.  Сертифікаційний орган інформує власника сертифіката про те, що він / вона сам повинен стежити за терміном дії свого сертифіката та ініціювати процес ресертифікації.  Сертифікаційний орган може запропонувати власникам сертифікату послугу на запрошення їх на ресертифікацію.  Послідовність оцінки в рамках ресертифікації. Сертифікаційний орган повинен розробити, задокументувати і запустити процеси і процедури ресертифікації для всіх рівнів відповідно до схеми ресертифікації, представленої нижче, без доповнень, в тому числі для сертифікатів, які були випущені іншим сертифікаційним органом:

Фінальна оцінка
Рішення
Недостатньо компетентності
Сертифікат
Вдало
Заявка

 

Резюме для ресертифікації
(Повна) самооцінка

 

 

Структурировані докази
Рекомендації

 

Перевірка відповідності критеріям допуску
Не може бути  сертифікований
Вдало
Зворотній зв’язок Обратная связь
Зворотній зв’язок
Архів
Ресертифікація для всіх рівней  IPMA
Є сумніви
Інтерв’ю

Рисунок 1. Варіанти послідовності оцінки в рамках ресертифікації для всіх рівнів IPMA

 Правила ресертифікації

У цьому розділі представлені правила виконання двох кроків ресертифікації – «Структуровані докази» (не використовується в процесі початкової сертифікації) і «Інтерв’ю» (відрізняється від використовуваного в процесі первісної сертифікації).  Заявник оцінюється одним асесором.  Якщо є сумніви щодо результату, асесор повинен через сертифікаційний орган запропонувати провести інтерв’ю з кандидатом.  Інтерв’ю проводять два асесора.  Асесори можуть зв’язатися з Рекомендується для отримання додаткової інформації.

Крок Крок Всі рівні
1 Заявка R
Резюме для ресертифікації R
(Повна) самооцінка R
Структуровані докази R
Рекомендації R
2 Інтерв’ю O
3 Фінальна оцінка R
Рішення R
Коментарі R
Сертифікат R
Архів R
Умовні визначення:

R = обов’язково

O =можливо, якщо є сумніви

Таблиця 2. Послідовність оцінки в рамках ресертифікації для рівнів A, B, C і D

Структуровані докази (ресертифікація)
Крім резюме, володар сертифікату повинен представити достатні докази того, що з моменту останньої ресертифікації він мінімум 35 годин на рік присвячував професійному розвитку.
Заявник повинен надати контактні дані рекомендують, з якими можна зв’язатися для підтвердження його досвіду в управлінні проектами.
Заявник повинен підписати документ, який містить відомості про професійний розвиток:
·        назва активності;
·        опис активності;
·        дата виконання активності і її тривалість в годинах;
·        елемент компетентності, на розвиток якого була спрямована активність;
·        опис того, які знання і навички заявник отримав в процесі виконання діяльності з професійного розвитку за весь період.
Інтерв’ю (ресертифікація)
Якщо сертифікаційний орган отримає письмову скаргу на заявника щодо його компетентності в управлінні проектами в процесі його сертифікації, він повинен передати цю скаргу асесора.  Якщо асесор, оцінивши всі документи заявника, вважатиме за необхідне рекомендувати інтерв’ю для підтвердження його компетентності, він повинен дати рекомендацію сертифікаційного органу з описом того, які додаткові докази необхідні.  Сертифікаційний орган приймаєте рішення про проведення інтерв’ю, ґрунтуючись на рекомендації асесора і необхідності отримання доказів.  Заявника потрібно попросити уявити шукані додаткові докази на інтерв’ю.  Щоб показати свою компетентність, професійний розвиток, професійність поведінки і довести своє відповідність вимогам, заявник повинен дати 10-хвилинну (максимум) презентацію на початку інтерв’ю.  Інтерв’ю не повинно тривати більше однієї години.
Необхідні документи кандидата на ресертифікацію

       Вартість ресертифікації складає 60% від вартості сертифікації

 • Рівень С €300
 • Рівень B €480
 • Рівень А €600